Meny
Meny

Medlemsvärd vid behov till SATS Täby Centrum

Täby SATS Sverige Sista ansökningsdag: 2021-09-29

Vill du inspirera människor till att bli hälsosammare och gladare?

Vill du vara med och bidra till att bekämpa en av de största hälsoutmaningarna i vår tid? Det är det vi gör på SATS genom att inspirera våra medlemmar, och därmed skapa en hälsosammare och gladare livsstil. Du kommer att jobba i ett team med energiska kollegor, och få möjligheten att vara både professionell och personlig.

Nu söker vi dig som vill jobba som Medlemsvärd på SATS Täby Centrum, vi söker dig som vill arbeta vid behov . Du är flexibel och vill arbeta både korta och långa pass och vi ser att du inte har några problem med att jobba både tidiga mornar samt kvällar och helg.  Vi ser även gärna att du med kort varsel kan hoppa in och jobba om till exempel en kollega blir sjuk. Tjänsten är vid behov och kommer att omfatta ca 5-10 timmar i veckan. 

Så kan du vara med och skapa en förändring:

 • Du ger exceptionell service till våra medlemmar, oavsett när och hur du möter dem på centret
 • Tillsammans med dina kollegor ser du till att centrets medlemmar möts av ett rent, snyggt och välkomnande center varje dag
 • Du arbetar operativt inom ramarna för centrets öppettider

Är det här en bra beskrivning av dig?

 • Du har en god kommunikationsförmåga och har en social och öppen inställning till andra människor
 • Du uppleves som service-minded och lösningsorienterad
 • Du arbetar självständigt, samtidig som du trivs bra med att vara en del av ett team
 • Du är strukturerad och ordningsam, du tar ansvar och är plikttrogen
 • Du är duktig på att följa procedurer, du respekterar regler och riktlinjer

De bästa anledningarna till att bli en del av vårt team

 • Du får härliga och kompetenta kollegor
 • Du får jobba med en mycket viktig och spännande produkt i ständig utveckling
 • Goda utvecklingsmöjligheter bland annat genom vår interna utbildningsfunktion, SATS Academy
 • Du får möjlighet till att vara med och göra andre människor hälsosammare och gladare

Som anställd på SATS är du med och gör ett viktigt jobb för vårt samhälle. Du är med och hjälper människor till ett bättre liv, till att realisera ett mål, eller kanske till och med genomföra en dröm. Det är detta som gör att vi på SATS troligtvis har en roligare och mer meningsfull arbetsplats än många andra.

Välkommen med din ansökan redan idag eller allra senast den 29/9. Tjänsten önskas tillsättas omgående. 

* Vi gör bakgrundskontroller på samtliga personer vi anställer.

Lite siffror och fakta

SATS är Nordens största träningskedja med 250 träningscenter, runt 700 000 medlemmar och 10 000 medarbetare. Vi nöjer oss inte där utan har ambitionen för vidare tillväxt, både i Norden och resten av Europa. Vi har en spännande framtid framför oss, och önskar dig välkommen med på resan.